CSRN2512FK68L0
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CSRN2512FK68L0
Mfr.Part # : CSRN2512FK68L0
Manufacturer : Stackpole Electronics, Inc.
Description : RES 0.068 OHM 1% 2W 2512
Stock : 635
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Thick Film
Features : Automotive AEC-Q200, Current Sense
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 2512 (6432 Metric)
Power (Watts) : 2W
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Resistance : 68 mOhms
Supplier Device Package : 2512
Temperature Coefficient : ±200ppm/°C
Tolerance : ±1%