DRQ127-2R2-R
Mfr.Part # : DRQ127-2R2-R
Manufacturer : Eaton-Electronics Division
Description : INDUCT ARRAY 2 COIL 2.027UH SMD
Stock : 344
Product Category : Arrays, Signal Transformers
Current Rating - Parallel : 12.5 A
Current Rating - Series : 6.23 A
Current Saturation - Parallel : 25.5 A
Current Saturation - Series : 12.7 A
DC Resistance (DCR) - Parallel : 3.73mOhm
DC Resistance (DCR) - Series : 16.1mOhm
Inductance - Connected In Parallel : 2.027 µH
Inductance - Connected In Series : 8.108 µH
Mounting Type : Surface Mount
Number of Coils : 2
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Package / Case : Nonstandard
Product Status : Active
Shielding : Shielded
Tolerance : ±20%