BAV70-HE3-18
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
BAV70-HE3-18
Mfr.Part # : BAV70-HE3-18
Manufacturer : Vishay
Description : DIODE ARRAY GP 70V 250MA SOT23
Stock : 19961
Product Category : Diodes - Rectifiers - Arrays
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) : 250mA (DC)
Current - Reverse Leakage @ Vr : 2.5 µA @ 70 V
Diode Configuration : 1 Pair Common Cathode
Diode Type : Standard
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature - Junction : 150°C (Max)
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Product Status : Active
Reverse Recovery Time (trr) : 6 ns
Speed : Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package : SOT-23-3
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) : 70 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 1.25 V @ 150 mA