BZX384-C4V3,115
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
BZX384-C4V3,115
Mfr.Part # : BZX384-C4V3,115
Manufacturer : Nexperia
Description : DIODE ZENER 4.3V 300MW SOD323
Stock : 9855
Product Category : Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr : 3 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) : 90 Ohms
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -65°C ~ 150°C
Package / Case : SC-76, SOD-323
Power - Max : 300 mW
Product Status : Active
Supplier Device Package : SOD-323
Tolerance : ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 1.1 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 4.3 V