SZBZX84C10LT1G
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
SZBZX84C10LT1G
Mfr.Part # : SZBZX84C10LT1G
Manufacturer : onsemi
Description : DIODE ZENER 10V 225MW SOT23-3
Stock : 52873
Product Category : Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr : 200 nA @ 7 V
Impedance (Max) (Zzt) : 20 Ohms
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max : 225 mW
Product Status : Active
Supplier Device Package : SOT-23-3 (TO-236)
Tolerance : ±6%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 10 V